technoratiContact Soccerworld facebook youtubeWatch us on Youtube
  • dvd-ayia-napa-2013
  • ayia-napa-tournament-2013-slide
  • cyprus-elite-players-camp
Ayia Napa Youth Soccer Festival 36 Days Register Now!
Ayia Napa Youth Soccer Festival 2012 AGE 2003
Print
Σάββατο 07-04-2012 15:30 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΑΡΝΑΚΑΣ Α 3 : 0 SELESAO Γήπεδο 4Γ | map
  07-04-2012 16:20 YOUNG STARS SA 5 : 1 Ο.Σ.Φ.Π. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ Β Γήπεδο 4Β | map
  07-04-2012 16:20 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 0 : 5 FUN FEVER Γήπεδο 4Γ | map
  07-04-2012 16:20 ΑΔΩΝΗΣ ΙΔΑΛΙΟΥ 0 : 5 CAMPEONE Γήπεδο 4Δ | map
  07-04-2012 16:20 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ KIDS SOCCER 4 : 4 JUNIOR - ΔΙΓΕΝΗΣ Γήπεδο 4Α | map
  07-04-2012 17:10 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ 3 : 2 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΑΡΙΟΥ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Γήπεδο 4Α | map
  07-04-2012 17:10 Ο.Σ.Φ.Π. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ Α 2 : 4 CITY ACADEMY Γήπεδο 4Δ | map
  07-04-2012 18:00 ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 : 0 KIDS SOCCER ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ Γήπεδο 4Β | map
  07-04-2012 18:00 ΑΚΑΔΗΜΙΑ SPOLJARIC 6 : 0 Ε.Ν.Π. Γήπεδο 4Γ | map
  07-04-2012 18:00 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΜΕΣΟΥ 9 : 0 ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ Γήπεδο 4Δ | map
  07-04-2012 18:00 RIVER PLATE 1 : 5 ARSENAL Γήπεδο 7Γ | map
  07-04-2012 18:00 ΑΕΛ 4 : 1 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΑΡΝΑΚΑΣ Β Γήπεδο 4Α | map

Κυριακή 08-04-2012 10:00 YOUNG STARS SA 0 : 5 ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ Γήπεδο 4Β | map
  08-04-2012 10:00 Ε.Ν.Π. 1 : 5 FUN FEVER Γήπεδο 4Γ | map
  08-04-2012 10:00 ΑΔΩΝΗΣ ΙΔΑΛΙΟΥ 0 : 9 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΜΕΣΟΥ Γήπεδο 4Δ | map
  08-04-2012 10:00 ΑΕΛ 1 : 7 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ KIDS SOCCER Γήπεδο 4Α | map
  08-04-2012 10:50 RIVER PLATE 2 : 3 Ο.Σ.Φ.Π. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ Α Γήπεδο 4Β | map
  08-04-2012 10:50 SELESAO 0 : 4 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΑΡΙΟΥ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Γήπεδο 4Γ | map
  08-04-2012 10:50 CITY ACADEMY 0 : 1 ARSENAL Γήπεδο 4Δ | map
  08-04-2012 10:50 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΑΡΝΑΚΑΣ Α 6 : 2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ Γήπεδο 4Α | map
  08-04-2012 11:40 KIDS SOCCER ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 3 : 1 Ο.Σ.Φ.Π. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ Β Γήπεδο 4Β | map
  08-04-2012 11:40 ΑΚΑΔΗΜΙΑ SPOLJARIC 1 : 1 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ Γήπεδο 4Γ | map
  08-04-2012 11:40 ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ 1 : 10 CAMPEONE Γήπεδο 4Δ | map
  08-04-2012 11:40 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΑΡΝΑΚΑΣ Β 1 : 9 JUNIOR - ΔΙΓΕΝΗΣ Γήπεδο 4Α | map
  08-04-2012 16:20 Ο.Σ.Φ.Π. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ Β 1 : 9 ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ Γήπεδο 4Β | map
  08-04-2012 16:20 FUN FEVER 3 : 3 ΑΚΑΔΗΜΙΑ SPOLJARIC Γήπεδο 4Γ | map
  08-04-2012 16:20 CAMPEONE 2 : 2 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΜΕΣΟΥ Γήπεδο 4Δ | map
  08-04-2012 16:20 JUNIOR - ΔΙΓΕΝΗΣ 3 : 2 ΑΕΛ Γήπεδο 4Α | map
  08-04-2012 17:10 ARSENAL 3 : 2 Ο.Σ.Φ.Π. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ Α Γήπεδο 4Β | map
  08-04-2012 17:10 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ 6 : 0 SELESAO Γήπεδο 4Γ | map
  08-04-2012 17:10 CITY ACADEMY 7 : 1 RIVER PLATE Γήπεδο 4Δ | map
  08-04-2012 17:10 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΑΡΙΟΥ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 0 : 2 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΑΡΝΑΚΑΣ Α Γήπεδο 4Α | map
  08-04-2012 18:00 KIDS SOCCER ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 1 : 3 YOUNG STARS SA Γήπεδο 4Β | map
  08-04-2012 18:00 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 4 : 0 Ε.Ν.Π. Γήπεδο 4Γ | map
  08-04-2012 18:00 ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ 3 : 0 ΑΔΩΝΗΣ ΙΔΑΛΙΟΥ Γήπεδο 4Δ | map
  08-04-2012 18:00 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ KIDS SOCCER 4 : 1 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΑΡΝΑΚΑΣ Β Γήπεδο 4Α | map

Φάση των 16 09-04-2012 10:00 ARSENAL 5 : 0 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ Γήπεδο 4Γ | map
  09-04-2012 10:00 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΜΕΣΟΥ 5 : 3 Ο.Σ.Φ.Π. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ Α Γήπεδο 4Δ | map
  09-04-2012 10:00 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ KIDS SOCCER 2 : 4 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ Γήπεδο 4Β | map
  09-04-2012 10:00 FUN FEVER 3 : 1 KIDS SOCCER ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ Γήπεδο 4Α | map
  09-04-2012 11:00 ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 2 : 1 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΑΡΙΟΥ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Γήπεδο 4Β | map
  09-04-2012 11:00 JUNIOR - ΔΙΓΕΝΗΣ 1 : 0 YOUNG STARS SA Γήπεδο 4Δ | map
  09-04-2012 11:00 ΑΚΑΔΗΜΙΑ SPOLJARIC 4 : 1 CITY ACADEMY Γήπεδο 4Γ | map
  09-04-2012 12:00 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΑΡΝΑΚΑΣ Α 2 : 2 CAMPEONE Γήπεδο 4Α | map

Προημιτελικοί 09-04-2012 16:00 ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 1 : 3 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΜΕΣΟΥ Γήπεδο 4Β | map
  09-04-2012 16:00 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΑΡΝΑΚΑΣ Α 4 : 2 ΑΚΑΔΗΜΙΑ SPOLJARIC Γήπεδο 4Γ | map
  09-04-2012 16:00 JUNIOR - ΔΙΓΕΝΗΣ 2 : 1 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ Γήπεδο 4Δ | map
  09-04-2012 16:00 FUN FEVER 4 : 1 ARSENAL Γήπεδο 4Α | map

Ημιτελικοί 10-04-2012 10:00 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΜΕΣΟΥ 8 : 0 JUNIOR - ΔΙΓΕΝΗΣ Γήπεδο 7Δ | map
  10-04-2012 10:00 FUN FEVER 1 : 4 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΑΡΝΑΚΑΣ Α Γήπεδο 7Γ | map

Τελικός 10-04-2012 16:30 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΑΡΝΑΚΑΣ Α 4 : 3 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΜΕΣΟΥ Γήπεδο 7Β | map

2003 Group A-F | Βαθμολογία Ομίλων

Group A

Team
Played Wins DRAW Lost Diff GD Goals score Goals conceded Points
1 JUNIOR - ΔΙΓΕΝΗΣ 3 2 1 0 16 - 7 9 16 7 7
2 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙ KIDS SOCCER 3 2 1 0 15 - 6 9 15 6 7
3 ΑΕΛ 3 1 0 2 7 - 11 -4 7 11 3
4 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΑΡΝΑΚΑΣ Β 3 0 0 3 3 - 17 -14 3 17 0

Group B

Team
Played Wins DRAW Lost Diff GD Goals score Goals conceded Points
1 ΟΜΟΝΟΙΑ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 3 0 0 17 - 1 16 17 1 9
2 YOUNG STARS SA 3 2 0 1 8 - 7 1 8 7 6
3 KIDS SOCCER ΞΥΛΟΦΑΓΟΥ 3 1 0 2 4 - 7 -3 4 7 3
4 Ο.Σ.Φ.Π. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ Β 3 0 0 3 3 - 17 -14 3 17 0

Group C

Team
Played Wins DRAW Lost Diff GD Goals score Goals conceded Points
1 FUN FEVER 3 2 1 0 13 - 4 9 13 4 7
2 ΑΚΑΔΗΜΙΑ SPOLJARIC 3 1 2 0 10 - 4 6 10 4 5
3 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ 3 1 1 1 5 - 6 -1 5 6 4
4 Ε.Ν.Π. 3 0 0 3 1 - 15 -14 1 15 0

Group D

Team
Played Wins DRAW Lost Diff GD Goals score Goals conceded Points
1 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΕΜΕΣΟΥ 3 2 1 0 20 - 2 18 20 2 7
2 CAMPEONE 3 2 1 0 17 - 3 14 17 3 7
3 ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ 3 1 0 2 4 - 19 -15 4 19 3
4 ΑΔΩΝΗΣ ΙΔΑΛΙΟΥ 3 0 0 3 0 - 17 -17 0 17 0

Group E

Team
Played Wins DRAW Lost Diff GD Goals score Goals conceded Points
1 Ο.Σ.Φ.Π. ΛΑΡΝΑΚΑΣ Α 3 3 0 0 11 - 2 9 11 2 9
2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ 3 2 0 1 11 - 8 3 11 8 6
3 ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΑΡΙΟΥ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ 3 1 0 2 6 - 5 1 6 5 3
4 SELESAO 3 0 0 3 0 - 13 -13 0 13 0

Group F

Team
Played Wins DRAW Lost Diff GD Goals score Goals conceded Points
1 ARSENAL 3 3 0 0 9 - 3 6 9 3 9
2 CITY ACADEMY 3 2 0 1 11 - 4 7 11 4 6
3 Ο.Σ.Φ.Π. ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΥ Α 3 1 0 2 7 - 9 -2 7 9 3
4 RIVER PLATE 3 0 0 3 4 - 15 -11 4 15 0