technoratiContact Soccerworld facebook youtubeWatch us on Youtube
  • cyprus-elite-players-camp-2013
Ατόφιο ταλέντο εντόπισαν οι Άγγλοι σκάουτερ

Ατόφιο ταλέντο εντόπισαν οι Άγγλοι σκάουτερ

Διαβατήριο για μετάβαση στο Λονδίνο και δοκιμές το προσεχές ... Read more

Τα μεγάλα "κανόνια" του 12ου Τουρνουά Αγίας Νάπας

Τα μεγάλα "κανόνια" του 12ου Τουρνουά Αγίας Νάπας

Όπως κάθε μεγάλη διοργάνωση αναδεικνύει νέους πρωταγωνιστές ... Read more

Οι νικητές στο 12ο Τουρνουά Αγίας Νάπας 2013

Οι νικητές στο 12ο Τουρνουά Αγίας Νάπας 2013

Εννιά διαφορετικές ακαδημίες και σωματεία κέρδισαν τις δέκα ... Read more

Print

Έπαθλα ανά ηλικιακή κατηγορία - Τουρνουά Αγίας Νάπας 2012

ayia-napa-tournament-2012-winnersΗλικιακή Κατηγορία 1996

  • 1η Θέση: Νέα Σαλαμίνα
  • 2η Θέση: ΑΕΛ
  • Ομάδες Ημιτελικών : Ε.Ν.Π. και Ομόνοια
  • Πρώτος Σκόρερ: Γιώργος Σιαθάς (Νέα Σαλαμίνα)
  • Καλύτερος Τερματοφύλακας: Παναγιώτης Μέρτακας (Ε.Ν.Π.)
  • Ομάδα Ήθους: Ακαδημία Φάρμα Χρύση Μιχαήλ
  • MVP Τελικού: Χρίστος Τσούκας (Νέα Σαλαμίνα)

Ηλικιακή Κατηγορία 1997

  • 1η Θέση: Ολυμπιακός Λευκωσίας
  • 2η Θέση: Αναγέννηση Δερύνειας
  • Ομάδες Ημιτελικών : Διγενής Ορόκλινης και Α.Ο.Α.Ν
  • Πρώτος Σκόρερ: Ανδρέας Γαβριήλ (Αναγέννηση Δερύνειας)
  • Καλύτερος Τερματοφύλακας: Αντρέας Χριστοδούλου (Ολυμπιακός Λευκωσίας)
  • Ομάδα Ήθους: Αναγέννηση Λυθροδόντα
  • MVP Τελικού: Θανάσης Λιασίδης (Ολυμπιακός Λευκωσίας)

Ηλικιακή Κατηγορία 1998

  • 1η Θέση: Ε.Ν.Π.
  • 2η Θέση: Ομόνοια
  • Ομάδες Ημιτελικών : Α.Ο.Α.Ν και Εθνικός Άχνας
  • Πρώτος Σκόρερ: Γρηγόρης Κάστανος (Ε.Ν.Π.)
  • Καλύτερος Τερματοφύλακας: Λευτέρης Φλουρή (Ε.Ν.Π.)
  • Ομάδα Ήθους: Ο.Σ.Φ.Π. Πάφου
  • MVP Τελικού: Γρηγόρης Κάστανος (Ε.Ν.Π.)

Ηλικιακή Κατηγορία 1999

  • 1η Θέση: Ακαδημία Ευθυμιάδη
  • 2η Θέση: Ομόνοια
  • Ομάδες Ημιτελικών : Mundialito και Ακαδημία Μάριου Χριστοδούλου
  • Πρώτος Σκόρερ: Στέφανος Μιχαήλ (Mundialito)
  • Καλύτερος Τερματοφύλακας: Βασίλης Θεμιστοκλέους (Ακαδημία Ευθυμιάδη) και Στυλιανός Κωνσταντίνου (Ακαδημία Μάριου Χριστοδούλου)
  • Ομάδα Ήθους: ΕΛΗΑ Λυθροδόντα
  • MVP Τελικού: Βασίλης Θεμιστοκλέους (Ακαδημία Ευθυμιάδη)

Ηλικιακή Κατηγορία 2000

  • 1η Θέση: Ο.Σ.Φ.Π. Λεμεσού
  • 2η Θέση: Ομόνοια(Α)
  • Ομάδες Ημιτελικών : Junior/Διγενής και Ομόνοια(Β)
  • Πρώτος Σκόρερ: Χρίστος Αλεξίου (Ακαδημία Ευθυμιάδη)
  • Καλύτερος Τερματοφύλακας: Νεόφυτος Κούρουζος (Ατρόμητος Γεροσκήπου)
  • Ομάδα Ήθους: River Plate
  • MVP Τελικού: Γιώργος Αντωνίου (Ο.Σ.Φ.Π. Λεμεσού)

Ηλικιακή Κατηγορία 2001

  • 1η Θέση: Junior/Διγενής
  • 2η Θέση: Ατρόμητος Γεροσκήπου 
  • Ομάδες Ημιτελικών : Nikki FA και Ομόνοια
  • Πρώτος Σκόρερ: Οδυσσέας Σπυρίδης (Junior Διγενής)
  • Καλύτερος Τερματοφύλακας: Χριστόφορος Ιωάννου (Junior Διγενής)
  • Ομάδα Ήθους: Ο.Σ.Φ.Π. Λευκωσίας
  • MVP Τελικού: Οδυσσέας Σπυρίδης (Junior/Διγενής)

Ηλικιακή Κατηγορία 2002

  • 1η Θέση: Parilimni Kids Soccer
  • 2η Θέση: Ποσειδώνιο
  • Ομάδες Ημιτελικών : Πυργά FC και Ακαδημία Ευθυμιάδη
  • Πρώτος Σκόρερ: Άγγελος Αντρέου (Milenko Spoljaric F.S.)
  • Καλύτερος Τερματοφύλακας: Μιλτιάδης Αναστασίου (ΠΥΡΓΑ FC)
  • Ομάδα Ήθους: Young Stars F.A
  • MVP Τελικού: Γιώργος Ζουβάνης (Parilimni Kids Soccer)

Ηλικιακή Κατηγορία 2003

  • 1η Θέση: Ο.Σ.Φ.Π. Λάρνακας
  • 2η Θέση: Ο.Σ.Φ.Π. Λεμεσού
  • Ομάδες Ημιτελικών : Fun Fever και Junior / Διγενής
  • Πρώτος Σκόρερ: Στέφανος Ανδρέου(Ο.Σ.Φ.Π. Λεμεσού) 
  • Καλύτερος Τερματοφύλακας: Αναστάσης Χρίστου (Ο.Σ.Φ.Π. Λεμεσού) και Μάριος Παντελή(Ο.Σ.Φ.Π. Λάρνακας)
  • Ομάδα Ήθους: Fun Fever
  • MVP Τελικού: Daniel Christofi (Ο.Σ.Φ.Π. Λάρνακας)

Ηλικιακή Κατηγορία 2004

  • 1η Θέση: Young Stars F.A
  • 2η Θέση: Ο.Σ.Φ.Π. Αμμοχώστου
  • Ομάδες Ημιτελικών : Fun Fever και Ακαδημία Ευθυμιάδη
  • Πρώτος Σκόρερ: Πέτρος Παυλόπουλος (Young Stars FA)
  • Καλύτερος Τερματοφύλακας: Γιάννος Κυπριανού (Fun Fever)
  • Ομάδα Ήθους: Διγενής Ορόκλινης
  • MVP Τελικού: Στέφανος Χριστοδουλάκης (Young Stars FA)

 


ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !

sponsors-banner